
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 100 kHz |
| Type | Standard |
| Current Rating | 15 A |
| Output Current | 200 mA |
| Max Power Dissipation | 1.18 W |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Power Dissipation | 1.18 W |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Quiescent Current | 3 mA |
| High Level Output Current | -200 mA |
| Low Level Output Current | 200 mA |
| Nominal Supply Current | 3 mA |
| Number of Timers/Counters | 1 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
